Życie jest za krótkie, by jeść suchary. Szczęśliwa w każdym rozmiarze

Dziewięćdziesiąt procent kobiet uważa, że jest za gruba. Co druga jest na diecie. Koniec z tym absurdem – postuluje autorka. Życie jest za krótkie, by jeść suchary! Sabine Asgodom, sama od lat w rozmiarze XL, opisuje w zabawny sposób, jak kobiety mogą odzyskać miłość, chęć do życia i lekkość, niezależnie od tego, jaki rozmiar ubrań obecnie noszą. Nigdy więcej nie przepraszaj za swoją wagę. Ciesz się życiem – oto przesłanie autorki.

Nazywam się Sabine i jestem gruba. Od trzynastego roku życia stosowałam diety i odchudzałam się. Dopiero w wieku 40 lat udało mi się wyjść z dietowego błędnego koła i od tej pory wiodę spełnione, szczęśliwe i pełne sukcesów życie. Bronię się przed uogólnieniami, które każdą kobietę od rozmiaru 44 wzwyż charakteryzują jako „niezdyscyplinowaną, chwiejną i leniwą”. Zbadałam rzeczywiste przyczyny tycia i znalazłam zupełnie nowe odpowiedzi. I chciałabym, żeby stały się one ogólnie dostępne.

„W wałeczkach tłuszczu utopiona jest nasza agresja, której nie uwolniłyśmy,a którą zajadłyśmy” *

Stres powoduje tycie. Społeczeństwo powoduje tycie. Lekarze powodują tycie. Diety powodują tycie. Po co więc się odchudzać? Asgodom w swych wypowiedziach podkreśla, że najważniejsze to być ze sobą szczerym i prowadzić szczęśliwe życie. Niestety katowanie się dietami i ćwiczeniami sprawia, że coraz bardziej odczuwamy stres i niezadowolenie. Wystarczy, że zrobimy sobie wyrzuty, za zjedzony kawałek czekolady, który z założenia ma nam poprawić nastrój, a już pojawią się u nas negatywne emocje. Jak natomiast najłatwiej jest je odreagować? Znów jedząc. Błędne koło ciągłego tycia i odchudzania, umartwianie się i marnowanie życia na niewiele dające, miliardy godzin na siłowni, wcale nie sprawią, że nasze życie stanie się lepsze.

Ten po części poradnik,a po części zapis doświadczeń i przeżyć, skierowany jest do wszystkich, którzy mają problem z zaakceptowaniem swojej masy ciała. Nie zależnie czy ważymy 40 czy 140 kilogramów, autorka jako główny problem swoich dywagacji obiera samoakceptację. Książka trafia do czytelnika poprzez swój lekki język i niesamowicie humorystyczne podejście do tematu.

źródło opisu: Prószyński i S-ka

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar