Wiosenne poszukiwania miłości, czyli jak odnaleźć się na portalach randkowych

Wiosna już za oknem. Wszystko budzi się z zimowego snu, również my .

Zrzucamy aseksualne puchowe kurtki i swetry i wychodzimy z domu by cieszyć się promieniami słońca. Odradzają się w nas siły witalne, rozpiera nas energia do  działania. Zwiększa się potrzeba obcowania z ludźmi, no i oczywiście randkowania.

Zaczynamy przykładać większą wagę do stroju, bardziej starannego makijażu, czy fryzury.

I zaczynamy rozglądać się za potencjalnym partnerem. Tak już zostaliśmy biologicznie zaprogramowani, że wiosna działa na nas tak samo jak na wszystkie gatunki fauny. Budzi w nas chęć do życia, ale przede wszystkim jest to czas łączenia się w pary, czas miłości i prokreacji.

Tylko gdzie tej miłości szukać? W zależności od uwarunkowań charakterologicznych, zainteresowań, ilości wolnego czasu, mamy bardzo wiele możliwości działania, ale w obecnych czasach Internet jest chyba najpopularniejszą swatką  na świecie i  podejrzewam, że ta metoda poszukiwań będzie coraz bardziej monopolizować miłosny rynek. A przyczyna jest prosta – wygoda! Eliminujemy strach przed odrzuceniem i oszczędzamy nasz cenny czas.

Szybka weryfikacja jak na castingu albo na rozmowie kwalifikacyjnej. Prześledzamy arkusz odpowiedzi i zdjęcia kandydata i szybko decydujemy czy ta znajomość ma szansę rozkwitu, czy też nie.

Portale randkowe są chyba najbardziej powszechną formą szukania nowego partnera w Internecie, ale czy wszyscy wiemy jak stworzyć interesujący dla płci przeciwnej profil. Nieświadome popełniamy często masę błędów, a co za tym idzie same działamy na swoją niekorzyść. Cała sztuka polega na tym, aby stworzyć profil oddający w pełni Twoją osobowość, oczekiwania, a zarazem zachęcający konkretną grupę odbiorców do nawiązania kontaktu. Pokaż siebie w jak najlepszym świetle, jako prawdziwą, pewną siebie kobietę. Jeśli nosisz większy rozmiar nie traktuj tego, jako coś, co Cię zdyskwalifikuje, wielu mężczyzn lubi kobiety o pełnych kształtach, a przy spotkaniu w cztery oczy i tak wszystko wyjdzie na jaw.

Unikaj zbytniego koloryzowania i podawania nieprawdziwych informacji, ponieważ na kłamstwie wartościowego związku nie zbudujesz, a jak wszyscy wiemy kłamstwo ma bardzo krótkie nóżki.

Należy po prostu wyeksponować, wyjaskrawić swoje atuty, nie skupiając się na wadach, czy problemach. Pamiętaj jednak, że nie tworzysz wyidealizowanej postaci z bajki. Zajrzyj w głąb siebie, jaka jesteś, co możesz zaoferować drugiej osobie i czego oczekujesz w zamian. Zastanów się, jakiego mężczyzny szukasz (oczywiście nie chodzi mi o cechy zewnętrzne), jaki będzie do Ciebie pasował i odpowiednio sformułuj treść profilu, by wysyłać właściwe sygnały. Przykład:, jeśli bardzo ważne jest dla Ciebie wspólne aktywne spędzanie czasu, podkreśl to w treści, możesz zamieścić również swoje zdjęcie na rowerze, czy górskiej wspinaczce. Jeśli szukasz poważnego partnera kreowanie się na szaloną, spontaniczną imprezowiczkę nie będzie wskazane, przyciągnie lekkoduchów, niestałych wiecznych chłopców, rozważny mężczyzna mocno stąpający po ziemi raczej się nie zdecyduje na kontakt. Profil randkowy musi być interesujący, odrobinę zadziorny i z nutą poczucia humory, ale przede wszystkim ciepły z jasnym przekazem i zapraszający do kontaktu. Niektóre portale oferują nam również profesjonalne testy osobowościowe i ułatwiając nam zadanie same sugerują kompatybilnych partnerów.

Zdjęcie w profilu randkowym powinno spełnić 2 podstawowe cele: po pierwsze przyciągnąć obraną przez Ciebie grupę mężczyzn, a po drugie zaintrygować, pobudzić wyobraźnię i tym samym zachęcić do kontaktu.

Jeśli wybierasz swoje główne zdjęcie profilowe zdecyduj się na portret z nutą seksapilu. Rozpuszczone włosy, podkreślone usta i rzęsy. Jeśli masz pełne kształty wyeksponuj piękny dekolt, jest on największym atutem krągłej sylwetki. A pamiętaj, że mężczyźni są wzrokowcami. Poproś koleżankę o pomoc przy zrobieniu fotografii, na pewno chętnie Ci doradzi i pomoże w stylizacji. Zamieść również zdjęcia przedstawiające Twoje pasje i zainteresowania, stanowią one część Twojej historii i wartościowy przekaz.

Przy tworzeniu atrakcyjnego profilu wszystko powinno być przemyślane i z pomysłem. Począwszy od wybrania Nicku/pseudonimu, który wbrew pozorom tez nie jest bez znaczenia.

Twój profil powinien być interesujący, może odrobinę tajemniczy, ale musi przede wszystkim oddawać Twoją osobowość i oczekiwania.

Przy tak wielkiej dominacji Internetu i tak dużym naszym uwiązaniu do komputera i wszelkich portali społecznościowych poszukiwanie miłościi on-line staje się czymś coraz bardziej naturalnym i zyskuje coraz więcej zwolenników w każdym wieku. Ale oczywiście są plusy i minusy nawiązywania w ten sposób znajomości. Największym minusem jest to, że czasem trudno jest zweryfikować czy nasz potencjalny kandydat jest szczery, zarówno w słowach jak i w intencjach. Czy nie jest to jedynie sztucznie wykreowany wizerunek nijak mający się do stanu faktycznego. Ale cóż, wszystko zweryfikuje życie…

Tym czasem wiosna sprzyja romantycznym kontaktom. Otwiera nas na ludzi i nowe doświadczenia. Napełnia nas pozytywną energią. To najlepszy czas na szukanie miłości, której w tym okresie wszyscy jesteśmy najbardziej spragnieni. Być może wystarczy ten jeden krok by dać się jej odnaleźć.

863827_50129380

 

Źródło: Ellmode.pl
Tekst: Marta Orłowska
Foto: Flickr.com

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o