Odważ się na zmianę! Zrób pierwszy krok

Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i pod warunkiem, że jesteśmy w tej naszej rutynie szczęśliwe nie ma w niej w sumie nic złego. Ale jeśli stoisz w życiowym bezruchu lub tkwisz w niezdrowej sytuacji tylko ze względu na przyzwyczajenie i obawę przed nieznanym, czas najwyższy na zmianę.

Większość z nas ma tendencję do zamykania swych działań w stałych schematach, co daje nam poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Dzień po dniu budujemy swoja tzw. strefę komfortu, w której czujemy się bezpiecznie i pewnie, ale jeśli zbyt szczelnie się w niej zamkniemy zablokujemy sobie możliwość rozwoju, zdobywania nowych doświadczeń i znajomości.

Strefa komfortu to nic więcej jak wszystko to, co Ci znane i sprawdzone. Działania i relacje pewne i w 100% przewidywalne. Prywatna strefa bezpieczeństwa. Przyzwyczajenie oraz strach przed wyjściem poza granice naszej strefy komfortu (najczęściej w sposób dla nas nieuświadomiony) prowadzi do tego, że z obawy przed najmniejszym ryzykiem nie podejmujemy, a nawet nie rozważamy podjęcia żadnych nowych działań, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, uczuciowej, towarzyskiej, jak i decyzji życiowych.

Kiedy przyzwyczajenia przejmują kontrolę nad naszym życiem przestajemy stawiać sobie nowe cele, a co za tym idzie przestajemy się rozwijać, a nawet marzyć.

Strach przed zmianą w sposób przez nas niezauważo­ny staje się naszym głównym ograniczeniem. Zaburza obiektywne widzenie otaczającego nas świata. Tworzy w nas przekonanie, że wszystko, co jest nowe i nieznane z założenia nie jest dla nas dobre, tylko dlatego, że bylibyśmy zmuszeni wejść na niezbadany wcześniej grunt.

Jeśli czujesz, że dusisz się w swojej codzienności, nie jesteś szczęśliwa w obecnej życiowej sytuacji wykonaj ten pierwszy najważniejszy krok i wyzwól się z kajdanów przyzwyczajeń.

Odrzuć obawy przed nieznanym, bo być może właśnie tam, poza granicami budowanego przez lata bezpiecznego azylu, znajduje się to, czego pragniesz i do czego w głębi duszy tęsknisz.

Nie oznacza to jednak, że musisz rzucić się od razu na głęboką wodę. Wystarczy kroczek po kroczku. Otwórz się na nowych ludzi i doświadczenia. Uwierz w siebie i w swoje umiejętności. Zastanów się, co chciałabyś w swoim życiu zmienić, czego Ci brakuje, co lubisz robić, a następnie pomyśl jak przemycić to do Twojego życia. Skup się na działaniu. Nawet najbardziej impulsywnym. Wszelkie przewlekłe przemyślenia i analizy niestety sprzyjają powrotowi do bezpiecznej strefy komfortu. Te negatywne, pesymistyczne myśli będą próbowały odwieźć Cię od wprowadzenia nawet najmniejszych zmian, dlatego nie wahaj się zbyt długo i uwierz w trafność swoich decyzji. Każdy zrealizowany cel, każde nowe wyzwanie doda Ci odwagi, pewności siebie i sił do realizowania następnych.

Pozytywne myślenie jest po raz kolejny kluczem do sukcesu. Uwierz w to, że może Ci się udać. Jeśli poświęcisz odpowiednią ilość czasu i pracy możesz osiągnąć wszystko, co sobie zaplanujesz. Najważniejsze by rozwijać swój potencjał, nawet, jeśli wiąże się to z podjęciem pewnego ryzyka, bo przecież, kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.

1043013_47530130

Źródło: Ellmode.pl

Tekst: Marta Orłowska

Foto: Flickr.com

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o