Odkryj swoją prawdziwą naturę

Żyjemy coraz szybciej, zabiegane, przytłoczone codziennymi problemami i obowiązkami.

Zatracamy się w pracy, wychowaniu dzieci albo w swoim mężczyźnie, zupełnie zapominając w tym zamieszaniu o sobie. Zawsze rezygnujemy ze swoich planów i marzeń na rzecz wyższego wspólnego dobra.

Już, jako dzieci odkładamy swoje pragnienia na dalszy plan starając się zadowolić rodziców, dziadków, wszystkich pokładających w nas jakieś nadzieje by spełnić ich oczekiwania.

Zazwyczaj taki schemat postępowania związany jest z niespełnionymi marzeniami rodziców, którzy narzucają dzieciom swoje niedoścignione cele z młodzieńczych lat, pragnąc poniekąd zrekompensować swoje żale niezrealizowanych pragnień. Dotyczy to zarówno hobby, zajęć sportowych, czy wyboru drogi zawodowej.

W tym ostatnim przypadku pojawia się również często presja wybrania tej samej kariery, co któreś z rodziców, czy też przejęcia rodzinnego interesu, nie biorąc zupełnie pod uwagę pragnień dziecka, jego indywidualnych predyspozycji, wyborów i marzeń.

Jeśli jesteś właśnie w takiej sytuacji, czujesz, że przez całe życie realizujesz cudze cele lub Twoje życie toczy się wokół zadawalania innych zatrzymaj się i pozwól sobie na chwile zadumy. Zaparz sobie swoją ulubioną herbatę albo aromatyczną kawę i poświęć chwilę tylko sobie. Zastanów się czy czujesz się spełniona, zadowolona z siebie. Czy robisz to, co lubisz? Co tak właściwie lubisz? Jaka jesteś? Jaka zawsze chciałaś być? Zastanów się, czego Ci brakuje i jak możesz to wszystko wcielić w życie.

Zrób listę nawet najdrobniejszych rzeczy, które przyjdą Ci do głowy. Rzeczy, których nie miałaś czasu albo odwagi zrealizować. O czym zawsze myślałaś, ale pozostało tylko w sferze myśli i marzeń. Może być to realizacja swojej zapomnianej pasji albo odkrycie nowej, odkładany od lat kurs na prawo jazdy, zmiana drogi zawodowej, a nawet radykalna zmiana wizerunku. Cokolwiek, co dałoby Ci szczęście i spełnienie. Wyznacz sobie nowe prywatne cele i powoli krok po kroku spróbuj je zrealizować.

Oczywiście nie oznacza to, że powinnaś rzucić od razu wszystko i wyruszyć w nieznane.

Być może wystarczy tylko drobna zmiana, urozmaicenie codziennej monotonii. A może potrzebujesz nadać swojemu życiu głębszego znaczenia. Czegoś, co zapewni Ci życiową satysfakcję i poczucie spełnienia. Może to być coś dla innych niezrozumiałego, ale najważniejsze by miało to znaczenie i sens dla Ciebie. Zajrzyj w głąb siebie i odnajdź to, czego Ci w życiu brakuje.

Postaw siebie i swoje pragnienia na pierwszym miejscu. Zainwestuj w swój rozwój. Tym razem to Ty masz być na piedestale. To Ty jesteś najważniejsza! I nie bój się zaryzykować, czasem ryzyko jest jedyną drogą do sukcesu, a życie jest za krótkie by tracić czas na wahanie.

 

„Praw­dzi­wy suk­ces to nie ka­riera, lecz po­zos­ta­nie pa­nem swo­jego lo­su i możli­wość de­cydo­wania, co będzie się ro­bić w życiu, za które tyl­ko my odpowiadamy.” William Wharton

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mm

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Odkryj swoją prawdziwą naturę"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldonka
Gość

Daje do myślenia… dziękuję 🙂