Czy naprawdę zasługuje na miano „modelki plus size”…?

Dość kontrowersyjna kampania Calvin Klein – modelka za gruba, aby być modelem 0 i zbyt chuda  by być plus size.

Ciekawa twarz, hipnotyzujące spojrzenie i czarujący uśmiech Myla Dalbesio pomogło  do wzięcia udziału w najnowszej linii bielizny Calvin Klein Underwear, ale czy na pewno zasługuje na miano „modelki plus size”?

Modelki plus size w Ameryce zaczynają się od rozmiaru 14 czyli naszego 44.  Nie trzeba być ekspertem aby zauważyć, że Myly Dalbesio daleko do tego rozmiaru. Ta 27 letnia dziewczyna ma 81 cm w talii i 106 cm w biodrach nosi rozmiar 10 czyli nasz 38. Lekko przesadą jest nazwanie ją właśnie modelką plus size. Jeśli już mamy kategoryzować ludzi, to możemy zaliczyć ją do grona,  gdzie tysiące kobiet nosi ten rozmiar 38, często jest nazywany rozmiarem regularnym.

Ostatnio, coraz częściej spotykamy określenie atletyczny rozmiar, określenie to pasuje do wielu sportowców, są umięśnione nie są chude ale i nie grube. Może CK powinien nazwać swoją nową kolekcję, atletyczną linią, i pójść na całość i zatrudnić modelkę w rozmiarze 14.

 

myla-dalbesio-w-kampanii-bielizny-calvin-klein-fot-facebook-com-myladalbesio1 myla-dalbesio-w-kampanii-bielizny-calvin-klein-fot-facebook-com-myladalbesio1 (1)

 

Źródło: Ellmode

Foto: mat. prasowe

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o