Masaż bańką chińską – najskuteczniejsza metoda walki z cellulitem

Kolorowe magazyny itelewizyjne reklamy przedstawiające kobiety o idealnej, gładkiej, jędrnej skórze, potrafią wprawić niejedną z nas w gorszy nastrój. Nie dajmy się jednak zwieść kreacjom photoshopa – niemal każda kobieta boryka się z niedoskonałościami skóry.  Cellulit, bo o nim dziś mowa, to uciążliwy problem wielu z nas. Oprócz ćwiczeń, odpowiedniej diety i zabiegów kosmetycznych, warto skorzystać także z innych sposobów ujędrniania skóry. Masaż bańką chińską to sprawdzona i skuteczna metoda na walkę z cellulitem. 

W Chinach, masaż z użyciem specjalnych baniek to stosowana od ponad trzech tysięcy lat skuteczna metoda walki z różnymi schorzeniami. Kiedyś używano ich głównie w lecznictwie, dziś odkrywamy ich antycellulitowe właściwości. Zabiegowi masażu bańką chińską możemy poddać się w specjalistycznym gabinecie, lub samodzielnie przeprowadzić go w domu. 

W gabinecie masaż bańką chińską przeprowadzony jest w seriach trwających od piętnastu do dwudziestu minut. Aby odnieść satysfakcjonujące rezultaty zaleca się około dziesięciu zabiegów, przy czym pamiętajmy, że nie powinniśmy je wykonywać w 48 godzinnych odstępach czasowych, ze względu na pamięć komórkową. O wiele tańszą i wygodniejszą metodą jest samodzielny masaż bańkami w domu. Zestaw gumowych, chińskich baniek możemy kupić w aptekach i niektórych drogeriach, a ich cena waha się w granicach 25-30 zł. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w olejek (np. ten antycellulitowy) lub zwykłą oliwkę do masażu. Ciało należy naoliwić i przygotować do takiego masażu, bańkę również należy naoliwić od środka. Odpowiednio przygotowane ciało nawilży skórę i ułatwi nam masaż.

Działanie baniek chińskich jest bardzo proste. Po przyłożeniu bańki do miejsca dotkniętego cellulitem, zasysamy skórę i wykonujemy kolisty masaż. Dzięki wytworzonemu podciśnieniu, możemy odczuwać nieprzyjemne wrażenie „ciągnięcia” mięśni do góry. Ponieważ masaż bańką chińską intensywnie wzmacnia ukrwienie, na skórze pojawić się mogą zaczerwienienia, drobne wybroczyny i małe siniaki. To skutek białych i czerwonych ciałek krwi, a także innych, toksycznych dla naszego organizmu związków, które zostają „wyssane” z małych naczyń krwionośnych. W ich miejscu pojawia się nowa, dotleniona krew, która natychmiast regeneruje i odżywia naskórek.

Jak każda nieinwazyjna metoda ujędrniania skóry, masaż bańkami ma także swoje przeciwskazania. Z masażu nie powinny korzystać kobiety w ciąży, te w okresie menstruacji oraz osoby borykające się z problemem żylaków. Panie o zaburzonej krzepliwości krwi, z zapaleniem stawów bądź skóry oraz walczące z naczyńkami, także nie powinny poddawać się zabiegowi.

banki

Źródło: Ellmode.pl
Tekst: Gosia Maywald
Foto: sxc.hu

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o