Lipodystrofia – drugie imię cellulitu

Cellulit mniej lub bardziej zaawansowany dotyczy większości kobiet. Zwykle szpeci pośladki, uda i brzuch.

Do jego wystąpienia predysponują osoby z nadwagą, lecz przerost tkanki tłuszczowej to nie jedyna przyczyna lipodystrofii. Winne są hormony, a uściślając zmiany cyklu hormonalnego. Przewaga estrogenu nad progesteronem skutkuje zwiększeniem poziomu hormonów: aldosteronu i wazopresyny. Te wpływają na gromadzenie wody w ciele, co zaburza mikrokrążenie  i zwiększa przepuszczalność naczyń. Efektem są obrzęki i w rezultacie cellulit. W walce z nim gubią nas: zła dieta – zbyt kaloryczna (w stosunku do zapotrzebowania energetycznego), bogata w sól (która zatrzymuje wodę w organizmie, i której dużo zwłaszcza w daniach typu instant, fast food), dalej siedzący tryb życia – długie przebywanie w jednej pozycji utrudnia przepływ krwi i limfy. To doprowadza do zatrzymywania w tkankach wody i zbędnych produktów przemiany materii.

Walkę z celulitem należy podjąć na wielu płaszczyznach. Trzeba włączyć w życie ruch (zwłaszcza o charakterze aerobowym), wprowadzić zdrową dietę (redukcyjną w przypadku nadwagi), dodać element pielęgnacyjny. W tym ostatnim ważny jest kosmetyk ukierunkowany na redukcję cellulitu i systematyczność w jego stosowaniu. Sumiennie wykonany masaż usprawnia wnikanie w skórę składników aktywnych z preparatu. W produktach antycellulitowych szukajmy substancji:

· wspomagających spalanie tłuszczu: l-karnityna, kofeina, teobromina, teofilina, algi (bogate w jod: brunatnica, morszczyn pęcherzykowaty)

· uszczelniające naczynia, co zapobiega obrzękom: witamina C, escyna, miłorząb japoński, rutyna,

· usprawniających krążenie: olejki z grejpfruta i rozmarynu, bluszcz, ruszczyk kolczasty, czerwona winorośl.

Walkę z cullulitem uskutecznią zabiegi profesjonalne oferowane przez gabinety kosmetyczne. Salony urody posiadają szeroki wachlarz terapii antycellulitowych wspomaganych metodami fizykalnymi. W zabiegach tych wykorzystuje się m.in.: masaże (z użyciem przyrządów: podciśnieniowy, wibracyjny, endermologia), hydroterapię, elektrostymulację, fale radiowe, podczerwień, metody wspomagające wprowadzanie w skórę substancji o działaniu antycellulitowym: sonoforeza, jonoforeza i elektroporacja.

3342461237_06d7008f0f

 

Źródło: Ellmode.pl
Tekst: Anna Nowak

Foto: Tumblr.com

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o