CZYM JEST BUSINESS CASUAL

Jednym z najbardziej mylących zwrotów w życiu zawodowym kobiety jest: „Business Casual”, ponieważ te słowa po prostu nie współgrają z sobą i często też jest to termin mylący dla nas. Być może dlatego popełniamy tyle błędów w ubiorze do pracy.

Business Casual jako określenie stroju wszędzie oznacza to samo, jednak nie wszędzie ma równie powszechne zastosowanie. Dla Amerykanów business casual to sposób ubierania się w określonych sytuacjach zawodowych i określa dress code miejsca pracy, a nowy pracownik poznaje dress code firmy pierwszego dnia zatrudnienia. W Polsce w tym czasie poznaje zasady BHP.

Czym za tym jest business casual? Jest to biznesowy stój nieformalny – „łączy wygodę i swobodę – przydatna w pracy z koniecznością zachowania dobrego wizerunku firmy i wiarygodności jej przedstawiciela…” – podaje T. Orłowski

Na ile możemy sobie pozwolić? Zamiast tradycyjnego żakietu czy kostiumu możesz założyć sweter, bluzkę koszulową. Pozwolić możemy sobie na bluzkę lub sukienkę z odkrytymi ramionami, należy jednak  pamiętać o zakrytych ramionach. Spodnie powinny pozostać eleganckie, w stonowanych barwach i klasycznym kroju. Wybierając spódnicę możesz okazać się większą inwencję. Dopuszczalne są w wzory lub utrzymane w wyrazistej kolorystyce. Takie fasony spódnic zakładamy pod warunkiem, że łączymy je z bardziej stonowaną górą i są na linii kolana. Dodatki nie powinny być zbyt odważne – najlepszym wyborem będzie dyskretna srebrna biżuteria i klasyczna torebka. Buty w stroju business casual powinny być wygodne, ale eleganckie, najlepiej półbuty lub czółenka na niewielkim obcasie.

Wraz z wygodą trzeba także wziąć pod uwagę wygląd. Ubrania, które są zbyt obszerne lub nie wyprasowane, będziemy traktowani nieprofesjonalne. Strój biznes casual powinien być wygodny, ale to nie oznacza, że można nosić piżamę do biura. Choć ostatnio, często można spotkać kobiety ubrane w ten sposób. Wyglądem w pracy komunikujesz, że szanujesz siebie , jak i swoich współpracowników .

buisnesbisness

Źródło: Ellmode.pl

Tekst: Elżbieta Chrzanowska

Foto: mat. pras.

ellmode

Add your Biographical Info and they will appear here.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o